30.04.2016 17:25

Výlet do Německa

V minulém školním roce se při spolupráci Základní školy speciální Neratov a Masarykovy základní školy Kunvald zrodil nápad o spolupráci se školou zahraniční. Netrvalo dlouho a již byl na světě partnerská škola - Sonderpadagogisches Forderzentrum St. Laurentius Neuendettelsau a také téma společné práce "Porovnáná českých a německých přísloví, jako jazyk dorozumění." Výsledkem návštěvy našich škol v Německu byla brožura česko německých přísloví, doplněná ilustracemi všech žáků. Velmi zajímavým momentem byla integrace žáků s mentálním postižením do tohoto projektu a především jejich přijetí ze strany zdravých žáků. Celý pobyt provázela ohleduplnost, takt, tolerance a vzájemná pomoc. Rádi budeme v této činnosti pokračovat, protože v ní vidíme mnoho pozitiv pro budoucí život mladé generace. 

Fotografie v Galerii

Brožure ke stažení ZDE.

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola speciální Neratov

Bartošovice v Orl. h. 119
517 61
IČO 02693542


Mgr. Bronislava Havlíková
ředitelka školy
tel: 733 146 672
zřizovatel: Sdružení Neratov, z. s.
www.neratov.cz